Přeposlat Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

28.12.2010 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Radní francouzské metropole hledají cesty, jak nenápadně vystrnadit velká auta, SUV a staré diesely z městského provozu.

 

Máte pocit, že žijeme ve svobodném světě? Domníváte se, že je Evropská unie rájem na zemi? No, záleží dost na úhlu pohledu, ale jestli jste majitel velkého auta s velkým motorem, asi si myslíte pravý opak a brzy budete mít další důvod k emigraci do jiné galaxie.

 

Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

 

Paříž chce zakázat velká žravá auta a SUV. Proč? Prý zabírají zbytečně moc místa a vypouští moc emisí. Levicoví a zelení radní nyní hledají skulinky, jak protlačit paragrafy, které by vystrnadily esúvéčka a auta se starými kouřícími diesely z města.

 

Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

 

Zatímco se ale radní obecně shodli na tom, že "je potřeba SUV a staré diesely zakázat", nějak se nemohou dohodnout, jak na to. Místo zákazu vjezdu se prý připravuje systém poplatků, pokut a dalších "legálních" krádeží peněz majitelů a řidičů aut, což by mělo lidi motivovat, aby jimi přestali jezdit.

 

Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

 

Zatímco u aut se starými motory neplnícími určitou emisní normu je to celkem snadné – prostě se podíváte do techničáku, kde je napsaná emisní norma, a víte, na čem jste, horší je to s definicí SUV. Jasně definovat, co je to SUV, prostě nejde.

 

Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

 

Na druhou stranu, kdo z vás byl někdy v Paříži, potvrdí vám, že stejně i bez zákazu či příkazu je lepší používat hromadnou dopravu. Nebo se to dá alespoň považovat za menší zlo.

 

Zdroj: Autoweb.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.