Přeposlat Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

02.11.2010 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nová Mazda MX-5 radikálně zhubne a uvolní místo většímu modelu. Že by pro novou RX-7 s motorem Wankel?

 

Zatímco většina automobilek stále nechce přejít na filozofii snižování hmotnosti, Mazda se toho nebojí a každý nový model přináší úsporu několika desítek kilogramů. Výjimkou nebude ani nová generace Mazdy MX-5, která dorazí už příští rok na autosalon v Tokiu.

 

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Mazda MX-5 nenaroste, možná se dokonce ještě zmenší. Cílem je totiž dostat prázdnou hmotnost auta pod 1000 kilogramů. K pohonu tak bude bohatě stačit malý downsizovaný přeplňovaný motor. Jedny informace hovoří o jednotce 1,3 l, jiné se přiklánějí k motoru 1,5 l.

 

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Nižší hmotnost a malý motor pomůžou dostat emise a spotřebu do velmi přijatelných mezí, ale výkonuchtiví zákazníci určitě nepřijdou zkrátka. Základní jednotka bude produkovat minimálně 110 koní, nejvyšší verze pak kolem 180 koní. Pohon zadních kol samozřejmě zůstane.

 

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Důležité je, že Mazda umístí důležité prvky doprostřed vozu mezi nápravy. Podobný koncept fungoval na kupé Mazda RX-8 a stejný použije Mazda i na nové MX-5. Zadní náprava se tak posune dále a kola budou v rozích. Motor se přesune až za přední nápravu a výfuk i nádrž zase před zadní nápravu. Je možné, že koncovky výfuku budou ústit před zadními koly.

 

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Takové rozložení hmotnosti pomůže ovladatelnosti. Díky technologiím známým z kupé Mazda RX-8 se také výrazně zvýší torzní tuhost malého dvoumístného roadsteru a dokonce prý nebude potřeba používat speciální výztuhy, které najdete na současném modelu. To uspoří přibližně 100 kg hmotnosti.

 

Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti

 

Mazda MX-5 se tak vrátí na samý počátek – opět to bude malý a velmi lehký sporťák. Mazda si včas uvědomila, že je současný model už příliš těžký a velký. Na druhou stranu, zmenšení a zjednodušení Mazdy MX-5 nechává v nabídce značky prostor pro větší a luxusnější roadster. Dočkáme se tedy konečně nové generace Mazdy RX-7?​

 

Zdroj: Autoweb.cz

 

Související články na Autoweb.cz:

Mazda: Dvakrát tolik aut

Mazda RX-7 skutečně bude - a s přeplňováním

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Příští Mazda MX-5 – další podrobnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.