Přeposlat Elektromobil, který se vám bude líbit

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Elektromobil, který se vám bude líbit

25.08.2010 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Máme nového světového rekordmana v kategorii elektromobilů. Stroj Venturi Buckeye Bullet 2.5 z dílen studentů v Ohiu jel 468 km/h.

 

Elektromobil, který se vám bude líbit

Elektromobil, který se vám bude líbit

 

Solné pláně v Bonneville byly svědkem překonánání dalšího rychlostního rekordu. Tentokrát triumfoval tým státní univerzity v Ohiu, když rozjel svůj elektromobil Venturi Buckeye Bullet 2.5 na 468 kilometrů v hodině a překonal tak vlastní výkon 437 km/h z roku 2004. Stroj je pouze vývojovým mezistupněm ke zcela nové konstrukci, s níž chtějí studenti zvednout příští rok laťku ještě výš.

 

Elektromobil, který se vám bude líbit

Elektromobil, který se vám bude líbit

 

Tým z Ohio State Univesity jezdí do Bonneville už řadu let. Vloni tu se speciálem Bullet 2 překonal světový rychlostní rekord v kategorii vozů s palivovými články a vozů s elektrickou trakcí. Ve dvou jízdách dosáhl průměru 487,433 km/h, překonali tedy magických tři sta mil v hodině. Do letoška drželi studenti již zmiňovaný světový rychlostní rekord s elektromobilem Buckeye Bullet 1. Stejnému stroji stále patří americký národní rekord v kategorii elektromobilů: 507 km/h.

 

Elektromobil, který se vám bude líbit

Elektromobil, který se vám bude líbit

 

Pro letošek oprášili studenti Bullet 2, vyhodili palivový článek a na jeho místo usadili baterie od A123 Systems. Venturi Buckeye Bullet 2.5 měl sloužit především k testování nové techniky, tým totiž pracuje na stroji Buckeye Bullet 3. Ten bude od začátku koncipovaný jako elektromobil. Na pláně by měl vyrazit za rok.

 

Elektromobil, který se vám bude líbit

Elektromobil, který se vám bude líbit

 

Navzdory nečistému původu překonal Bullet 2.5 sám sebe, když se rozjel až na 478 km/h. Průměrem ze dvou jízd pak vyšlo zmiňovaných 468 km/h. Výlet do Bonneville nebyl bez problémů. Pro stanovení platného rekordu je třeba odjet vytyčenou trať v obou směrech, a to s maximálně šedesátiminutovou přestávkou. Právě časový limit se týmu několikrát nepodařilo dodržet, načež prudký vítr další pokusy zcela znemožnil. Až v pondělí 23. 8. 2010 odpoledne vyšlo vše na výbornou.

 

Zdroj: Autoweb.cz
 

Související články na Autoweb.cz:

Bugatti Veyron Super Sport - nový rychlostní rekord!

Ztělesněná rychlost: Bloodhound SSC

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Elektromobil, který se vám bude líbit


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.