Přeposlat Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

17.06.2010 | Tisková zpráva Subaru | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Subaru Europe a koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce vozů Subaru, dnes dalo k dispozici záznam z doposud tajného projektu výzkumu a vývoje, který 16. dubna 2010 realizoval FHI na závodním okruhu Nürburgring.

 

Subaru Europe a koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce vozů Subaru, dnes dalo k dispozici záznam z doposud tajného projektu výzkumu a vývoje, který 16. dubna 2010 realizoval FHI na závodním okruhu Nürburgring. Záběry i fotografie jsou také nahrány i na Subaru Global Site s adresou www.subaru-global.com nebo www.subaru.eu.

 

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Projekt byl pokusem pokořit nejrychlejší čas na okruh zaznamenaný v roce 2004 na severní smyčce Nürburgringu se zkušební verzí předchozí generace Imprezy WRX STI. Vůz nasazený v rámci Challenge 2010 byl testovací verzí nového WRX STI v modelovém provedení 2011 v karosářské variantě sedan, odhalené 1. dubna 2010 na mezinárodním autosalonu v New Yorku s konceptem „nejrychlejší WRX STI všech dob“. Hlavní vylepšení vozu se soustředila na celkové dynamické parametry – na podvozek, zejména pak na systém zavěšení kol. Testovací vůz byl vybaven i několika prvky ze speciálních silničních verzí R205 a Spec C určených pro japonský trh.

 

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Projektu se od samotného počátku v Japonsku účastnil i čtyřnásobný světový šampion WRC Tommi Mäkinen, který odpilotoval i finální rychlostní zkoušku v Německu.
Tým triumfoval v okamžiku, kdy nový testovací vůz WRX STI dosáhl na tomto okruhu úctyhodného času 7’55’00, a byl tak o plné 4 sekundy rychlejší než předchozí verze na podobné akci v roce 2004.
Zároveň se jednalo o vůbec nejrychlejší čas dosažený s vozem Subaru na Nürburgringu od zahájení prvních vývojových testů WRX a WRX STI v roce 1992.
 

 

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Tommi Mäkinen si coby dlouholetý přívrženec vozů Subaru a zkušený rallyový jezdec s nadšením vybojoval svoji další trofej. Na dotaz, jak dokázal dosáhnout takového výsledku i přes nepříznivé vnější okolnosti (nízká teplota vzduchu, studená trať, poměrně základní odladění vozu a velmi krátký čas na přípravu), odpověděl Tommi stručně a věcně: „vůz byl ovladatelný, s přesným a čitelným chováním, a to i ve zrádných zákrutách. Mohl jsem tak snadno odhadnout, jak se vůz zachová. Přesně toto nabízí Subaru: jistotu za volantem“. Výzkumný a vývojový projekt na Nürburgringu měl prokázat tvrzení, že nové WRX STI je „nejrychlejší WRX STI všech dob“. Projekt ale zároveň připomenul skutečnost, že Subaru se stále drží své filozofie stavět vozy orientované na řidiče nabízející jistotu za volantem.

 

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Projektový tým V&V shromáždil velmi cenné údaje, které budou využity při dalším vývoji budoucích verzí WRX STI. Prvotní načasování nových verzí modelu WRX STI v provedení sedan i hatchback na evropských trzích bude potvrzeno během příštích měsíců, včetně nových specifikací. Koncern FHI již oznámil, že na evropských trzích bude modelové označení „Impreza“ u extrémních verzí této modelové řady nahrazeno ikonickým názvem „WRX STI“. Vozy v provedení sedan i hatchback budou označeny „Subaru WRX STI“.

 

Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu

 

Aktivní vývoj koncernu FHI na poli technologií šetrných k životnímu prostředí nebyl realizován na úkor očekávání věrných příznivců značky. Subaru bude i nadále navrhovat vozy poskytující maximální kontrolu za volantem, čisté vzrušení a komplexní bezpečnost za každé rychlosti, za každého počasí a za všech jízdních podmínek, a to prostřednictvím jedinečného spojení plochých motorů Boxer a stálého pohonu všech kol.
 

 

Zdroj: www.subaru.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Subaru uvolnilo záběry z pokročilého testování na Nürburgringu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.