Přeposlat Volkswagen hlásí rekordní podíl na českém trhu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Volkswagen hlásí rekordní podíl na českém trhu

10.05.2010 | Volkswagen.cz | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Praha, 7. května 2010 – Značka Volkswagen se vyhoupla do čela žebříčku automobilových dovozců a její tržní podíl dosáhl v měsíci dubnu rekordní hodnoty 10,06 %! Podle statistik registrací nových osobních vozů v České republice publikovaných Svazem dovozců automobilů (SDA) si skvěle vedly i jednotlivé modelové řady. Modely Tiguan a Passat kralují mezi dováženými vozy v příslušných segmentech nejen za měsíc duben, ale i kumulativně od začátku letošního roku. Bestsellerem nižší střední třídy je za první čtyři měsíce Volkswagen Golf.

 

Od začátku ledna do konce dubna 2010 bylo v České republice registrováno 4487 nových osobních vozů značky Volkswagen. To znamená podíl na trhu ve výši 8,22 % a nárůst o 1028 vozů, resp. o téměř 30 % v porovnání se stejným obdobím předchozího roku, přestože celkový trh narostl „pouze“ o 12,2 %. Volkswagen se tak vyhoupl na první místo mezi importéry a je druhou nejprodávanější značkou na českém trhu hned po domácí automobilce Škoda Auto.

 


„Volkswagen staví na vynikající kvalitě a technické úrovni svých produktů a nás moc těší, že tato strategie nese ovoce nejen v celosvětovém měřítku, ale i na českém trhu, který je velmi citlivý na cenu. Své postavení chceme dále upevňovat atraktivní nabídkou pro naše zákazníky a intenzivní obměnou naší produktové řady. Na co se mohou zákazníci těšit? Kromě již prodávané nové generace SUV Touareg, uvedeme v průběhu letošního roku na trh například nové rodinné vozy Touran a Sharan a také luxusní Phaeton,“ komentoval úspěšné výsledky první třetiny letošního roku Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen - osobní vozy.


Měsíc duben byl pro český trh ve znamení meziročního poklesu počtu registrací nových osobních vozů o téměř 14 %. Volkswagen přesto dokázal prodat téměř stejné množství vozů jako ve stejném období loňského roku (1535 registrovaných nových vozů Volkswagen v dubnu 2010 oproti 1598 vozům v dubnu 2009), čímž zvýšil svůj podíl na českém trhu na rekordních 10,06 %.

 


Nejprodávanějším vozem značky Volkswagen byl v první třetině letošního roku Golf (1457 registrovaných nových vozů), který je podle SDA také nejprodávanějším vozem nižší střední třídy s podílem 15,54 %. Druhým nejžádanějším modelem značky Volkswagen bylo Polo s 878 registrovanými vozy. Střední třídě vládne mezi dováženými vozy tradičně Passat (785 vozů) a v segmentu terénních vozů patří trůn už od loňského roku modelové řadě Tiguan (475 vozů v období 1-4/2010).

 

Více informací najdete na stránkách www.volkswagen.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Volkswagen hlásí rekordní podíl na českém trhu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.