Přeposlat Ford znovu nejúspěšnějším importérem!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ford znovu nejúspěšnějším importérem!

15.01.2009 | Tisková zpráva - Ford | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Na špičce žebříčku prodejně nejúspěšnějších automobilových importérů do ČR se za rok 2008 proti roku 2007 vůbec nic nezměnilo. Znovu totiž zvítězil Ford, a to s obrovským náskokem před druhou značkou v pořadí!

Na špičce žebříčku prodejně nejúspěšnějších automobilových importérů do ČR se za rok 2008 proti roku 2007 vůbec nic nezměnilo. Znovu totiž zvítězil Ford, a to s obrovským náskokem před druhou značkou v pořadí! • 17 380 prodaných vozů • Rekordní výsledek mezi dovozci Celkově Ford vloni v ČR zaregistroval 17 380 osobních a lehkých užitkových automobilů, čímž porazil druhého importéra v pořadí o neuvěřitelných 1 970 vozů. Dílčí vítězství přitom Fordu v ČR patří jak v kategorii osobních (14 658), tak i lehkých užitkových vozů (2 722). V součtu OA + LUV Ford v ČR proti svému výsledku z roku 2007 loni přidal více než 18 %, a to i přes dopady celoevropské recese, které český trh ovlivnily v posledním čtvrtletí roku 2008. Ford výrazně zlepšil i svůj podíl na českém trhu osobními a lehkými užitkovými vozy: za rok 2007 mu patřilo 7,5 % a za rok 2008 už 8,5 % českého trhu! Prodejně nejúspěšnějším modelem Fordu v ČR byl již tradičně Ford Fusion, kompaktní městský velkoprostorový vůz, oblíbený napříč celým zákaznickým spektrem. Za celý rok bylo u nás zaregistrováno celkem 5 608 těchto vozů, což znamená, že Ford Fusion je nejen nejprodávanějším dováženým vozem do ČR, ale i čtvrtým nejžádanějším modelem na českém trhu. Proti roku 2007 se tak prodej modelu Fusion zvýšil o 66 %! Tradičně úspěšný byl i legendární užitkový Ford Transit, dlouhodobý leader všech statistik mezi lehkými užitkovými vozy. Transit loni v ČR zaznamenal 3 559 registrací. Třetímu nejúspěšnějšímu modelu modrého oválu, Fordu Focus, patřilo celkem 3 185 registrací. „Náš vynikající prodejní výsledek za rok 2008 je samozřejmě důvodem k oslavě,“ komentoval prvenství své značky generální ředitel Fordu v ČR, Jan Laube. „Těší nás, že jsme i podruhé za sebou dokázali být nejúspěšnějším importérem – a že jsme – i přes zpomalující se trh dokázali objem prodaných a zaregistrovaných vozů proti roku 2007 ještě zvýšit. Pozici na čele importérského žebříčku si chceme pochopitelně udržet i letos, a zatímco za rok 2008 nám patřilo něco přes osm procent českého trhu, letos už bychom se chtěli přiblížit podílu devítiprocentnímu," dodal na závěr.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ford znovu nejúspěšnějším importérem!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.